Menu

Interni

Kufr na luk Aurora ProLine HD Double 105

Prodávám svůj zánovní kufr Aurora 105 HD ProLine Double. Jde o "polopevný" kufr, určený pro transport dvou luků.

"Polopevný" v tomto případě znamená, že má pevné boky a dno a tedy ochrání vaše luky během běžného transportu např. v autě nebo ve vlaku, ale rozhodně bych si s ním netroufnul letět letadlem. Normální "lidské" zacházení by kufr bez problémů vydržel, ale to co předvádí většina aerolinek je už mimo schopnosti tohoto modelu. Nicméně to samé omezení platí pro všechny podobné kufry kromě superpevných skořepin např od SKB (můj osobní názor).

Nabízený model je HD ProLine, což je nejvyšší řada v nabídce. Prosím neplést si s "obyčejným" Proline nebo dokonce Techno, což jsou nižší řady, které nejsou udělané ani zdaleka tak "festově"

Kufr je od renomovaného výrobce Aurora a jde o model 105, což je délka kufru (viz níže). K dispozici jsou dvě "madla" (na delší straně a nahoře).  Na spodní straně jsou kolečka pro snadný transport. Kolečka jsou opravdu funkční a festovní, takže není problém kufr za sebou pohodlně táhnout. Na "zádech"  kufru jsou oka pro případné připevnění ramenních popruhů, což umožňuje nesení ve stylu "batoh". Tyto popruhy se dají koupit nebo vyrobit, ale NEJSOU součástí tohoto inzerátu.

V horní části jsou 2 oddělené kapsy, uzavíratelné na zip, na různé doplňky a vybavení a 1 kapsa na šípy. Tyto kapsy jsou docela hluboké (cca 10cm), takže se sem vejde skutečně spousta krámů. Pro lepší uložení věcí lze ke kufru dokoupit různé "organizéry" - viz niže, které ale NEJSOU součástí tohoto inzerátu.

Z horní strany kufru je ještě jedna samostatná kapsa (tenká - spíše na doklady, papíry, apod.)

Prostor pro dva luky je vybaven měkkou, polstrovanou přepážkou, která oba luky od sebe bezpečně odděluje. Pokud ji zrovna nepotřebujete, není problém ji z kufru vyjmout (je na "suchý zip").  Obě části jsou vybaveny poutkami na suchý zip, takže oba luky přichytíte na své místo, aby držely kde mají a nikde "necestovaly". Pozice těchto poutek je volně nastavitelná podle potřeby.

Do kufru jsem dokázal uložit dva kladkové luky - Bear Anarchy (ATA 35") a Bear Motive (ATA 32"). Oba s napevno namontovanými loveckými mířidly. Chce to trošku "rovnání" nebo praxe, ale vejdou se tam bez problémů. Pokud jedete pouze s jedním lukem, je to naprosto "easy" - luk hodíte dovnitř, uchytíte poutky a jedete.

Stabilizátor se vejde, pokud má "rozumnou" délku. Na Motivu namontovaný 8" stab. se vejde "taktak", zatímco 10" Doinker z Anarchy jsem už musel pro převoz odmontovat. Sportovní pochopitelně musí "dolů".

Kufr jsem kupoval nový v Anglii u firmy Merlin Archery cca před dvěma lety. Nový stál 218 liber, ale já na něj dostal slevu, protože měl odřený jeden spodní pogumovaný roh. Toto poškození je pouze kosmetické a všimnete si jej, pouze když o něm víte a hledáte ho. Na funkci kufru nemá naprosto žádný vliv. Zipy jsou funkční, kolečka také, prostě kufr je dle mého nejlepšího vědomí naprosto bez zvad či problémů. Opotřebení je, vzhledem k tomu, jak málo jsem kufr používal, minimální.

Vnější délka kufru je 105cm, vnitřní prostor má délku 103cm (už ho moc nenatáhnete). Naopak šířka kufru je standardně 40cm, ale především ve střední částí není problém kufr trochu roztáhnout (až na cca 45cm)

Proč ho prodávám ? 

Důvod je jediný. Protože ho nepoužívám. Tradiční luky se mi tam nevejdou. Kladku vozím na 99% pouze jednu a vždy v autě, a v tom případě v takovém tom obyčejném měkkém obalu (taška). A když vezu dvě, každá má svou vlastní tašku. A na cesty letadlem mám "skořepinu" od SKB. K tomu se mi tu ještě povaluje plastový kufr Plano ... takže tašek a kufrů mám tolik, že jsem za poslední rok Auroru nepoužil ani jednou. A jak to vypadá, situace se nezmění ani v budoucnu...

Což je škoda, protože ten kufr může někomu jinému perfektně posloužit.  Takže proto.

 

Cena 

Kufr prodávám za 4.900 Kč. Plus případná doprava

Protože doprava bude asi docela "mastná", ideální by asi byl osobní odběr (Brno a okolí). Případný zájemce si tak navíc může kufr pořádně prohlédnout. Nicméně pokud nelze jinak, poslání se pochopitelně nebráním .. vzhledem k velikosti asi nějakou kurýrní službou (to je případně na další dohodě)

Jen podotýkám, že nový kufr stojí v USA 299 USD. Bez dopravy (cca 100 USD), cla a DPH (cca + 24%) .. viz http://www.lancasterarchery.com/aurora-proline-hd-double-105-bow-case.html

Ke kufru si můžete později dokoupit vnitřní organizéry :


opakuji - tyto doplňky NEJSOU součástí inzerátu !

 

Fotky 

 


Tak to je myslím vše. V případě zájmu mě kontaktujte na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Podporujte svého Bowhuntera :-)

Proč příspěvek ? 

DonlogoProč ? Asi takhle ... web Bowhunter.cz je čistě "fanouškovská" záležitost, která nemá spojitost s žádným komerčním subjektem. A nenajdete zde ani reklamu. Což je sice fajn, ale také to znamená, že od nikoho nedostáváme žádné peníze.

A provoz webu něco stojí. Webhosting, technická administrace a správa, to vše platím ze svého. Díkybohu to tak dělat zatím můžu a dělám to rád. Nicméně vše dohromady už je to za ty roky slušný balí(ček)k peněz. A jak roste web, rostou i náklady. Navíc mám nějaké další nápady, jak web dále zlepšit. Ale i to budou další peníze ... 

Proto je tu možnost mi s financováním provozu webu trošku pomoci. Je na každém, zda může a chce přispět. Jde o čistě dobrovolný příspevek v libovolné výši. Nezískáte za to žádné výhody. Pouze dobrý pocit a možná i moje díky :-)

Asi zbytečně, ale pro jistotu, dodávám - z takto získaných peněz hodlám pochopitelně hradit pouze věci, které přímo souvisí s provozem webu Bowhunter.cz. Nebudu si za ně kupovat ani nové luky, ani jezdit na safari do Afriky. Jaké máte záruky ? Žádné .. pouze moje slovo :-)

 

Jak přispět ? 

Jednoduše pomocí tlačítka "Donate", které najdete o kousek níže a které Vás přesměruje na web PayPalu, kde platbu realizujete.

DonateMůžete použít svůj PayPal účet, nebo (pokud jej nemáte) můžete použít svoji platební kartu.

Částku si určíte sami (platba je v českých korunách - CZK). Může to být třeba 10 korun (míň mi vážně neposílejte, protože to nemá cenu) nebo třeba i 1.000.000 (milion mi ale taky neposílejte, protože bych to nemusel rozdýchat ani já, ani finančák) ...

Pro méně zkušené uvádím pár důležitých faktů. Protože platba je realizována přes PayPal :

  • jde o naprosto bezpečnou formu placení přes Internet
  • já se pochopitelně nedozvím žádné informace o vaší kartě, vaší osobě, atd ... 
  • No a pokud byste měli k platbě příspěvku nějaké dotazy, rád je zodpovím (zašlete mi prosím svůj dotaz emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

 

 

 


Díky za pozornost a za případnou pomoc ...  

H.

Kontakt na správce webu

 Správce tohoto webu můžete kontaktovat emailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Důležité upozornění

Výše uvedený email používejte pouze pro dotazy týkající se webu samotného a jeho provozu (např. technické problémy, dotazy na registraci, přihlášení), případně pokud máte zájem o spolupráci - chcete zde publikovat vlastní články, nebo spolupracovat na vzájemné výměně reklamních banerů, atd ...

 

warnNa výše uvedenou adresu prosím neposílejte žádné dotazy na téma luků, servisu, tuningu, příslušenství, šípů, bowhuntingu atd .. !!!! Na 99% vám na Váš dotaz nikdo neodpoví .. za což se předem se omlouvám.

 

Pokud se chcete na cokoliv zeptat, pokud potřebujete poradit s nějakým problémem, pokud chcete slyšet názor ostatních, využijte Diskuzní fórum Bowhunter a napište svůj dotaz tam. Prototože právě pro podobné účely bylo fórum zřízeno. 

Určitě se najde někdo, kdo na váš příspěvek zareaguje (včetně administrátora webu Honzy :-) ) Dostanete lepší informace - od více lidí a rychleji. Navíc vaše dotazy a odpovědi na ně budou k dispozici i dalším návštěvníkům, kteří přijdou později.

 

Pro vstup do diskuzního fóra použijte výše uvedený odkaz, nebo položku "Diskuzní fórum" úplně napravo v horním menu.

 

Díky za pochopení

H.

Yoke


yoke

Yoke

Jako Yoke se označuje ta část Bus cable, které se větví na dvě části. Každá z větví je pak uchycena na jedné straně limbu (ramene luku) na ose kladky.

Yoke je obecně velmi užitečná pomůcka při ladění - jemném nastavení luku. Přidáním nebo ubráním otáčky (twist) na jednom z lanek Yoku dojde ke zkrácení nebo prodloužení lanka a přitažení nebo povolení části ramene.

Yoke je výhradně součástí Bus Cable (nikdy není na Control Cable). Pokud má luk 2x Yoke (TwinCam), pak má také 2x Bus Cable. Pokud luk nemá ani jeden Yoke (BinaryCam), pak prostě nemá Bus Cable (má jen Control cable)

Tyto informace vám budou užitečné později, až začnete přemýšlet jak vylepšit vlastnosti svého luku. Na Internetu najdete spoustu návodů jak na to. Nicméně tam se jen to hemží termíny jako jsou Control a Bus cable, takže abyste v tom měli jasno. 

Pokud se vám, jako mně, bude neustále plést kterýže ten kablík má na sobě Yoke, jestli Control nebo Bus, nabízím svoji vlastní mnemotechnickou pomůcku: představte si trolejbus. Ten má taky takovou tu "vidličku" kterou nabírá elektriku. Takže si představte trolejbus a máte BUS a hned nato Bus Cable :-) Jednoduchý

H.

Výměna bannerů a odkazů

V případě, že jste správci nebo majitelé webových stránek, které se zabývají podobnou tématikou (lov, lukostřelba, apod.), budeme rádi, pokud na svých stránkách umístíte odkaz na Bowhunter.cz.

Pochopitelně se v takovém případě (pokud budete mít zájem), objeví odkaz na vaše stránky zde.

Pro účel grafického odkazu jsme prozatím připravili tyto dva základní bannery :

Bwh120x60  Bowhunter.cz - velikost 120 x 60 
 Bwh234x60 Bowhunter.cz - velikost 234 x 60

 

Pokud byste potřebovali banner jiné velikosti, zadejte nám požadovaný rozměr. My už něco vytvoříme (tady je to samý grafik amatér) :-)

V případě potřeby prosím kontaktujte správce emailem:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.