Menu

Klub Lovecké Lukostřelby ČMMJ

Členská schůze ČSSL/CBA - 22/23.11.2013

Asi před měsícem mi emailem dorazila pozvánka na členskou schůzi a soustředění Českého Sdružení Lovecké Lukostřelby (ČSSL/CBA). Přestože se akce konala docela daleko, skoro na druhém konci republiky, nijak zvlášť jsem neváhal a potvrdil svoji účast. Mělo to být moje první osobní setkání s lidmi z asociace. A byl jsem docela zvědavý ....

ČSLL - České sdružení lovecké lukostřelby

Jak už se stalo v poslední době smutným zvykem, Česká republika opět pokulhává za svými sousedy. Tentokrát v souvislosti s možností legálního lovu lukem.

Zatímco jiné evropské země již uznaly luk jako regulérní způsob lovu zvěře a dnes můžete lukem lovit např. ve Francii, Itálii, Španělsku, Maďarsku, Slovensku, Slovinsku, Finsku a dalších, legislativa v našich končinách bohužel zatím stále zařazuje luk mezi zakázané způsoby lovu.

Zasedání EBF v Maďarsku - 4/2013

Ve dnech 27.-28.4.2013 se České Sdružení Lovecké Lukostřelby "CBA" ve složení Alexandr Vrága, předseda CBA a Bc. Zuzana Vrágová, sekretářka a členka CBA, zúčastnilo shromáždění Evropské Federace Bowhuntingu, které se konalo v maďarském městě Biatorbágy. Přítomni byli zástupci členských států evropské federace EBF - například zástupci z Francie, Ruska, Estonska, Itálie, Maďarska, Švédska, Finska, atd.