Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Níže uvedená diskuzní vlákna jsou propojena s články na webu Bowhunter.cz
Uživatelé nemohou v této části vytvářet nová diskuzní vlákna (jsou zakládána automaticky, při publikování nového článku na webu), ale mohou se pochopitelně zúčastňovat diskuze (psát příspěvky a odpovědi).
  • Strana:
  • 1

Téma: Holý luk (seriál)

Holý luk (seriál) 19. říj 2015 19:19 #1

Toto je automaticky založená diskuze ke článku na webu Bowhunter.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Holý luk (seriál) 19. říj 2015 19:20 #2

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Odp.: Holý luk - 1. úvod do problematiky — Petr 2015-08-23 11:05
Opět velice kvalitní článek nabitý informacemi. Než mi přijde nová lovecká kladka, zkrátím si čekání čtením o holáčích. Díky!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Holý luk (seriál) 19. říj 2015 19:21 #3

bowhunterc napsal: (Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Odp.: Holý luk - 1. úvod do problematiky — Petr 2015-08-23 11:05
Opět velice kvalitní článek nabitý informacemi. Než mi přijde nová lovecká kladka, zkrátím si čekání čtením o holáčích. Díky!

# Odp.: Holý luk - 1. úvod do problematiky — ml 2015-08-24 07:37
Díky za slova chvály. Ty vždy nejvíc potěší. Snažím se co nejsrozumitelně ji předat vše co se mi podařilo pracně vyzkoumat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Holý luk (seriál) 19. říj 2015 19:21 #4

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Odp.: Holý luk - 1. úvod do problematiky — Petr 2015-08-27 10:17
Udělal jsem si zatím domácí úkol a došel jsem prozatím ke středu Gillo G1 a ramenům W&W Rapido. Z důvodů, které jste sám popisoval, jsem se také rozhodl zkusit sportovní holý luk. Kladku nechám na střelnici, doma bude ideální holáč.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Holý luk (seriál) 19. říj 2015 19:22 #5

bowhunterc napsal: (Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Odp.: Holý luk - 1. úvod do problematiky — Petr 2015-08-27 10:17
Udělal jsem si zatím domácí úkol a došel jsem prozatím ke středu Gillo G1 a ramenům W&W Rapido. Z důvodů, které jste sám popisoval, jsem se také rozhodl zkusit sportovní holý luk. Kladku nechám na střelnici, doma bude ideální holáč.

# Odp.: Holý luk - 1. úvod do problematiky — ml 2015-08-27 10:44
Jo. Na kladkáč to chce místo. Ten holý luk je na takové to pohodové domácí střílení dá se s ním pohodově zastřílet i na deset metrů. U kladky si na takovou vzdálenost i začátečník brzy rozbije šípy. Gillo jsem nezkoušel, protože je to poměrně novinka, ale věřím že jde určitě o solidní střed. Ty Rapido ramena jsou skvělé. Znám lidi co s nimi úpspešně střílí holý luk a nemůžou si je vynachválit. Po pravdě jsem si docela drbal hlavu, že jsem půl roku před tím koupil dvakrát tak dražší hoyty, které mi přijdou ve finále hodně podobné.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Holý luk (seriál) 19. říj 2015 19:25 #6

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Odp.: Holý luk - 2. Parametry a vybavení — Petr 2015-09-23 20:51
Dnes jsem si přinesl domů nový střed Gillo a pár serepetiček k tomu a diskutoval jsem s majitelem obchodu ramena. Doporučil mi právě Kaya KStorm - v síle, které odpovídá Vašemu doporučení - 32#. Mám nátah +-28" takže by to mělo fungovat. Ovšem velmi mě vyděsil, když mi řekl. že s kotvením pod lícní kostí, které si mi za poslední měsíc podařilo celkem vypilovat, 50m nedostřelím/nen amířím. Vlastně už teď s cvičným 28# lukem držím na 20 metrů tětivu pod končíkem a na delší vzdálenosti bych tedy musel se stejným kotvením nadmiřovat. Přitom se mi zdá se lícní kost je celkem obvyklá kotva. Doufám, že se v další části k tomuto něco zajímavého dovíme. Nebo si mám rovnou hledat na tváři nižší kotvící bod? :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Holý luk (seriál) 30. říj 2015 09:09 #7

Omlouvám se za pozdní odpověď. Jak se tu šoupalo s diskusemi dotaz jsem přehlédl. Ono se to nedá říct takhle kategoricky od pasu. Záleží na tom kde se střílí a čím se střílí. Pokud se bavíme o střílení na rovině, je dost možné že luk se silou 32liber a lehčím karbonovým šípem dostřelí při kotvení po lící. Minimálně já to tak mám. Druhá věc je, že používám poměrně rychlá a švihavá ramena Hoyt Quattro. S rameny SF Elite+ musím na stejnou vzdálenost luk přitáhnout o dvě libry, abych dostřelil. KStrom ramena taky nejsou žádná ořezávátka, takže tam by problém být snad neměl, nebo bude stačit jen lehko přemířit. Rozhodně bych je neporovnával s tréningovými luky, 28liber na Optimu a 32liber na KStormech s dobrými karbonovými šípy (hliník je na 50m už moc těžký - ten je tak do 30m) budou v dostřelu diametrálně odlišné.

Druhá věc je střílení v terénu, kde je občas potřeba přemiřovat nad. Pokud máte luk nastavený těsně pod končíkem na rovině, určitě se při terénních závodech dostanete do situace, kdy budete na 50m mířit do luftu. Pak by bylo pár liber asi třeba. Ještě horší situace je u americké obdoby terénní podle, kde se střílí i na vzdálenost 63m. Tam už opravdu nedostřelíte. Ale vrásky bych si s tím zatím nedělal. Ze začátku budete mít na 50m úplně jiné problémy než že nedostřelíte. Na takovou vzdálenost už to chce opravdu precizní technické zvládnutí luku. A do té doby než se tam dostanete už budete sám přesně vědět co je potřeba.

Obecně má prodejce ale pravdu. Pokud potřebujete střílet dál je třeba kotvit níž. Pokud umíte dobře střílet, je změna kotvení záležitostí dvou tréningů. Pokud je pro vás změna problém, asi nemusíte nutně střílet na dlouhé vzdálenosti a bohatě si vystačíte s kratšími.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od ml.

Holý luk (seriál) 30. říj 2015 21:59 #8

  • Petr
  • Avatar uživatele Petr
  • Offline
  • Sponzor
  • Sponzor
  • Got serious, got Hoyt!
  • Příspěvky: 29
Chápu. A z jiného soudku: Co si myslíte o možnosti využívat při tréninku na holáči klapačku. Nepomůže to začátečníkovi se "zapamatováním" si správného nátahu? Nebo je to spíše past?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Nitrum 34

Holý luk (seriál) 01. lis 2015 08:49 #9

Upřímně řečeno, nevím. Umění střelby na klapačku není špatné. Osobně jsem několikrát uvažoval, že bych se to taky naučil, protože to je jediný opravdu zásadní rozdíl oproti olympijskému luku. Změnit úchop a koukat přes mířidla je proti tomu brnkačka. Většina lidí co střílí holý luk se to ovšem naučila velmi slušně i bez ní. Je možné, že vám to zrychlí tréning přensnosti nátahu, ale zase tam vzniká klapačkový tik a je otázka co se stane, když si na to moc zvyknete... Jak rychle si budete zvykat na luk bez ní? Jestli součet doby učení se s ní a odvykání nebude delší než kdybyste střílel normálně. Fakt nevím. Muselo by se to vyzkoušet. Jediné co můžu potvrdit, že to jde i bez ní.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum