Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Níže uvedená diskuzní vlákna jsou propojena s články na webu Bowhunter.cz
Uživatelé nemohou v této části vytvářet nová diskuzní vlákna (jsou zakládána automaticky, při publikování nového článku na webu), ale mohou se pochopitelně zúčastňovat diskuze (psát příspěvky a odpovědi).
  • Strana:
  • 1

Téma: Dostřel reflexního luku

Dostřel reflexního luku 29. pro 2016 12:31 #1

Toto je automaticky založená diskuze ke článku na webu Bowhunter.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dostřel reflexního luku 29. pro 2016 16:16 #2

Keby to niekoho len tak zaujímalo, toho 1,2 km je rekord, ktorý urobil Don Brown v roku 1987. Strieľal špeciálnym lukom - tzv. flight bow (používaný v rovnomennej disciplíne flight archery), čo je ultra krátky luk, ktorý strieľa ultra krátke šípy a má ultra ťažkú náťahovú silu. Tak či tak, 1200 metrov nie je zlé, na to že to strelil len tak z ruky :)

Absolútny rekord drží Harry Drake, to už ale nie je luk, ale skôr kuša. A nie hocijaká, ale footbow (slovo noholuk mi prišlo dosť divné, tak to nechám v angličtine), s ktorým strieľal posediačky, zapieral sa do kuše nohami a ťahal ju normálne rukami dozadu. A koľko teda dostrelil? 1,8 km, dosť dobré teda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dostřel reflexního luku 30. pro 2016 09:19 #3

spíš by mě zajímalo jaké vzdálenosti by docílil běžný lovecký kladkáč se šípem cca 325 grain. Jednou jsem zkoušel do výšky se svítícím končíkem, téměř mi zmizel z dohledu :cheer: Do dálky jsem se teda nikdy nepokoušel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dostřel reflexního luku 01. led 2017 00:58 #4

PSE Omen 62lb dostřelil se šípem 398gr. Něco málo přes 450m. Nicméně náměr byl výrazně pod 45° takže maximálně by dal asi více.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum