Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Níže uvedená diskuzní vlákna jsou propojena s články na webu Bowhunter.cz
Uživatelé nemohou v této části vytvářet nová diskuzní vlákna (jsou zakládána automaticky, při publikování nového článku na webu), ale mohou se pochopitelně zúčastňovat diskuze (psát příspěvky a odpovědi).
  • Strana:
  • 1

Téma: Omotávky jako od profíka

Omotávky jako od profíka 19. říj 2015 10:54 #1

Toto je automaticky založená diskuze ke článku na webu Bowhunter.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Omotávky jako od profíka 10. lis 2015 13:56 #2

Dobrý den, chtěl sem se zeptat, jak bezpečně a šetrně odstranit starou omotávku (serving) na tětivě ?
Děkuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Omotávky jako od profíka 12. lis 2015 11:35 #3

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Za mě ... žádnou uplně bezpečnou a dokonalou metodu neznám ... většinou je to, s prominutím, "jebačka" ... ;)

Ideální je, když starý serving prostě opotřebením praskne .. pak už většinou není problém ho prostě odmotat. Možná na koncích je to může být trochu složitější (jak je to zauzlované a někdy zatavené).

Pokud serving stále drží "v celku", pak se ho snažím nejprve co nejvíc povolit .. někde ve středu .. nebo tam kde je nejvíc odrbaný. Podívám se, jak je kroucený a zkouším ho na tětivě kroutit tak, abych ho povoloval (tedy proti směru motání servingu). Jednou rukou držím pevně tětivu, druhou kroutím. Mým cílem je, abych ho v nějakém místě odchlípl nebo alespoň povolil od tětivy .. někdy to jde líp, někdy hůř. Nekdy skoro vůbec.

Pak si vezmu co nejsilnější brýle a pustím na to co nejsilnější světlo (abych na to co nejlíp viděl) a vezmu nůžky z manikůry od manželky - s co nejšpičatějším hrotem a snažím se OPATRNĚ dostat mezi serving a tětivu, abych ho mohl roztřihnout. Když to nejde úplně, zkouším to po malých kouscích a nastříhávám tu šňůrku po kouscích tak dlouho, až povolí - přestřihnu ji. POMALU a OPATRNĚ jsou u této práce ta klíčová slova. No ale už jsem se dostal do situace, kdy to jinak nešlo a starý serving jsem prostě nařezával superostrým nožem .. shora .. postupně a po mikroskopických krůčcích až byla skoro přeříznutá a pak se mi ji podařilo hrotem nůžek roztrhnout.

Že se celou dobu snažím maximálně se vyhnout poškození tětivy - byť jen jediného vlákna, je asi zbytečné dodávat. Zatím se mi .. klep.klep..klep .. pokaždé podařilo starý serving snudat a tětivu nepoškodit. Ale, jak už jsem řekl, je to pokaždé hnusná práce. Hodně taky záleží co je to za tětivu (tradič .vs. kladka) a kdo ten oplet dělal a jak moc ho utahoval ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Omotávky jako od profíka 06. bře 2016 16:52 #4

Tak bych se chtěl taky pochlubit mým úvazem Peep-side. Moc práce to nezabere a je to hezký a efektivní. Když jsem měl průhled jen podvázanej, tak se mi po čase stávalo, že to začalo cestovat po tětivě, né přímo PS, ale ty omotávky. Teď už to budu vázat pouze takto. ;)

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od wladacrx.

Omotávky jako od profíka 25. bře 2016 21:54 #5

Opravdu krásná práce. Mohu se zeptat jestli tětivá na fotce je původní od luku authority který jestli se nepletu vlastíš? Mám ten stejný luk a neznám nikoho kdo ho vlastní, tak se tě možná dudu občas ptát na veci s ním spojené a eventuelně rád opětuji jestli bude třeba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Omotávky jako od profíka 26. bře 2016 09:13 #6

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Asi by ještě nebylo od věci dodat následující : Nedělat ty "véčka" příliš malý .. ve snaze to tam zavázat "co nejblíž, aby se to ani nehlo", to někdo zkusí přivázat skoro až k PS .. nebo po zavázání to k PS ještě ručně posune...

Je to špatně ! Kromě toho, že to může způsobovat problém s otáčením PS, je tu ještě jedno větší nebezpečí - ta tětiva pak dostává pekelně zabrat a hrozí zvýšené nebezpečí, že ji PS poškodí a ona časem praskne.



Z obrázku je to snad zřejmé .. vlevo je to dobře - je zachován přirozený "sklon" tětivy. Vpravo je to BLBĚ !!!

Tak, jak to má Wladacrx, je to naprosto vzorový :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis
Poslední úprava: od TWitko.

Omotávky jako od profíka 26. bře 2016 14:08 #7

Jé, tak to jsem rád, že nejsem jediný kdo ho vlastní. ;) Ano, tětiva je zatím původní a zatím se drží celkem obstojně, PS se netočí a serving taky zatím drží, jediné co začíná pomalu povolovat je omotávka z nějakého čirého materiálu v místě, kde se láme tětiva přes modul, skoro až u očka. Podle toho, kolik výstřelů už si tětiva protrpěla soudím, že jí hoši od Beara dělají vcelku kvalitně. (na videu jsem teda viděl, že to dělají spíš ženy :cheer: )
Honzo, děkuji za informaci a pochvalu . Přiznám se, že uplně volně to véčko nemám, malinko, ale opravdu jen malinko jsem ho přešponoval. Tětiva má poměrně malý twist a zdálo se mi, že kdybych to nepřitáhl tak by to vypadalo dost divně. Že se to nesmí jsem nevěděl, tak děkuji za info a nejspíš to v nejbližší době předělám. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od wladacrx.
  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum