Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Hoyt Defiant. po pár minutách KO

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 06. úno 2016 19:58 #1

Tak jsem se na něj těšil a nakonec ani nevystřelil. Během nátahu u spodní kladky bohužel praskla vymezovací podložka mezi ramenem a kladkou. Kladka okamžitě sjela po osičce do strany, což mělo za následek velký zkrut ramen a vyosení kladky. Během mžiku který by prostě nikdo nepostřehl bylo vymalováno. Tětiva sjela z kladky komplet i s control káblem který se navýc šprajcl a totálně rožvýkal. Luky od hoytů se mi fakt líbí ale začínají se fakt množit všelijaké problémy ohledně tohoto modelu.
Narazil jsem i na videjko kde má též nějaký problém ze spodní kladkou a hrozí tam podobný problém.

ODKAZ HOYT DEFIANT









Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 06. úno 2016 20:54 #2

Ahoj zdravím,

teda pěkná nepříjemnost a obzvláště u této značky zabolí dvojnásob. Doufám, že kladně vyřídíš reklamaci, která asi bude nepříjemně dlouhá:-(
No za nový luk jistě stojí počkat. Tak hodně zdaru a pokud pak hodíš info o průběhu řešení, bude to zajímavý postřeh.
Já si právě pochvaloval uložení kladek a průchod tětivy kladkou, jak to mají odstupněné v jistých místech hlouběji a jinde mělce na mém Carbon Spyder ZT 30.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 07. úno 2016 06:36 #3

Taky se mi zatím nechce věřit že něco udělali špatně, Týpek z videa na foru psal že mu to takhle přišlo z továrny a problém vyosení kladky řešil výměnou distančních podložek což je asi jedinej spůsob jak to bez yoke narovnat.

Odkaz opravený odklon kladky

No o průběhu situace budu informovat, Majitel tohoto luku je můj kamarád a jelikož na něj čekal přes 4 týdny, tak o dalším čekání v rámci reklamace nechce ani slyšet. Rozhodl se problém vyřešit výrobou nových podložek a opravou lanek což si myslím není takovej problém.
Čeká ho ale zapeklitější věc a to je bowprees na tuhle potvoru. Všecko je to jeho volba rozhodl se tak sám, prý má kontakty na lidi co mu dokážou lis vyrobit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 07. úno 2016 10:50 #4

Jo tak to jsem nevěděl, že to máš přes kamaráda. Já myslel, že jsi ho koupil rovnou ty sám od Hoyt, což ale asi nic nemění ve finále.
S tím bow pressem je to zase o něco složitější a nákladnější, ale někdo šikovný by něco vyrobit mohl a věřím, že i dobře. Nicméně osobně bych raději zkousnul dlouhou dobu reklamace a měl buď fungl nový, nebo zkusil požádat rovnou o jiný typ už kvůli bow pressu.
Každopádně to neber nijak osobně, jen můj postřeh a rozhodně ti držím palce, ať se to vyřeší a pálíš do černého.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 07. úno 2016 22:16 #5

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
OOOPS .. tak to nepotěší... :(

ad ten serving .. no podle toho, co je vidět na fotkach by měl jít spravit bez problémů .. jen to bude potřeba udělat pořádně "našponovaný", bych řekl .. protože tady na těch kladkách to dostává vcelku zabrat .. na rozdíl od středové omotávky (třeba). Tedy kvalitní materiál a kvalitní serving jig ..

ad bowpress .. ať raději 2x měří než "uřízne" .. někde jsem četl že např ten novej adapter co prodává Last Chance pro ty svý lieární presy není jen o tom, aby se luk nevysmekl, ale prý to má tak složitý tvar protože ta nová ramena se musí mačkat nějak extra, že to vyrobili přesně podle Hoytí specifikace .. že jim nabízeli, že to udělají jednodušeji (levněji), ale prý že ne - prostě přesně takhle, protože To a TAmto .. otázka je, co je na tom tvrzení pravdy a co si chlapík přibarvil .. já jen, že to možná nebude tak úplně jednoduchý úkol tak ať ten luk neodrbe ještě víc.

Já osobně bych teda šel a koupil ty original adaptery .. ale já jsem " obecně zbabělej" :-)

ad podložky .. teď do diskuze k Náklonu kladek jsem dával odkaz na profi sadu podložek co začal nějakej chlapík vyrábět a prodávat. Je toho XY tlouštěk, takže každý si vybere ..

No zajímalo by mě, jak tahle anabáze dopadne ...

H.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 11. úno 2016 17:49 #6

Táák Kopie lisu AV3 hotová. Díry zatím pouze na Defiant, lis se časem doladí na další luky. Hlavní jě že funguje. Ale i tak proti vysmeknutí pro jistotu zajištěn stahovačkou u limb pocketu. V sobotu se pustím do zbytku a pokusím se s toho zase udělat luk, tak mi držte palce ;)




Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 11. úno 2016 19:10 #7

Odvážnému štěstí přeje, tak ať to jsi zrovna ty!
PS: lis nevypadá vůbec špatně, ale nevidím ty Hoytové adaptéry :-) Že by jen kecali a není jich třeba? Tak či tak hodně štěstí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 11. úno 2016 23:25 #8

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405

Peca napsal: Táák Kopie lisu AV3 hotová ....

A co na autor této konstrukce ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 12. úno 2016 20:57 #9

Tak jsem se do toho pustil už dnes. Lis to kupodivu dokázal pěkně uchytit ale luk sem pro jistotu dole uchytil stahovačkama k osičce pač měl tendenci sjíždět dolu. U těch hoyt adaptéru se o to stará ta spodní opěra, a drží celej luk pěkne na místě. Takže povídačky o adaptéru jsou pravdivé, sice to šlo bez problému ale pro pocit bezpečí bych ty adaptéry doporučil. No Lanka jsou přemotané, podložka vyměněna, luk složenej. Má za sebou pár desítek výstřelů a vše drží jak má. Hrubé seřízení proběhlo hladce a spodní kladka je kupodivu i krásně rovně. Synchronizace kladek mi dala trochu zabrat pač jsem měl tento hybrid poprvé v ruce, takže v plném nátahu oba drawstopy na stejno a le v klidu se mi zdá každá kladka jinak zaparkovaná. Budu to muset doladit abych si fakt byl jistej že je vše správně. Jinak příjemnej luk.. Back wall jako skála, let off solidní. vibrace do ruky jsem snad ani necítil ale ata 30 mi přišlo takové maličké. Bude asi zvyk jelikož mám svuj luk ATA32.
Sorry za ty fotky ale víc jsem toho nestihl. luk prozatím odfrčel s majitelem dom.
Když se kouknete na ty kladky v klidu, prostě každá je jinak ale v plném nátahu parkují stejně na milimetr, tak nevím no jestli to tak má být.
P.S. autor lisu nevím kdo je ale prodejce inzerátu tu z bazaru odjel na 14dní na dovolenou, takže jme byli nuceni udělat copyterorismus.






Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 14. úno 2016 13:51 #10

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Takže úspěch ... blahopřeju !

ad kladky .. jestli to není jen "optickej" klam .. protože ty kladky na systému Cam 1/2 nejsou stejný, tak to může vypadat, jako že je každá jinak. Podle fotek, co se dalo poznat, jsem to porovnával s obrázkama Defiantu a vypadá to stejně .. tedy dobře.

ad kopie .. no já zde nechci (a ani nemůžu) nijak moralizovat - takže jen můj skromný, nepodstatný názor. A nemluvím teď ani tak o tomto konkrétním případu, ale spíš obecně : Něco jiného je to v případě velkého a drahého krámu z USA, kde se bavíme o desítkách tísíc, nebo o věci, kterou prostě koupit nedokážu. Tam beru kopírování "snesitelné zlo". Ale tato konstrukce je původní český nápad .. navíc hodně originální (takže žádný klon existujícícho řešení) a dotyčný ten lis prodává. A za rozumné peníze. Víc než rozumné. A já osobně mu přeju, ať mu to "hodí nějakou korunu". Takže mi přijde trošku nefér to jen tak "obšlahnout". Protože pokud z toho nebude nic mít, přístě se na nějaké vymýšlení vykašle. Anebo si něco vymyslí pro sebe a na nás se vykašle ... což by byla škoda. Ale jak říkám .. jen můj názor.

Jinak s autorem lisu jsem během tohoto týdne poměrně čile komunikoval po mailu .. a mám tu od něj podklady pro podrobný článek právě o jeho bowpressu. Jen to ještě musím "přesázet" do redakčního systému a zvěřejnit. Zkusím co nejdřív ...

Ale důležitý je, že luk je OK a stříí. Na to, jak to vypadalo to dopadlo setsakra dobře a hlavně jste to zvládli rychle ! :tu:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 14. úno 2016 17:11 #11

Taky jsem rád že to takhle dopadlo a luk to v podstatě přežil bez vážných následků a to asi díky tomu že v horní kladce zatím chyběl drawstop který se zastavuje o rameno. V momentě kdy se vlastně smekla tětiva se obě kladky protočí teměř celé dokola. Zajímavé je že obě kladky mají drawstop co se zastavuje o kábl + jeden přídavnej na horní kladce co se zaráží o rameno. Jinak k té kopii lisu, původní plán byl lis AV3 koupit, jenže prodejce zrovna vyrážel na 14denní dovolenou a i když to majitel luku měl k prodejci 20 minut cesty tak ho bohužel nestihl proto si lis vyrobil pro svojí potřebu.. Lis je bezpochyby dokonalej svojí jednoduchostí i když usazování luku do něj se neobejde bez úplného rozmontování. Jinak Defiant v tom zmáčnout lze ale musí se uchytit páskama jinak sjede díky ramenům dolu, bez těch pásků to prostě nelze !!!!
Možná že další verze AV4 to už dovede ;)
Jinak jsem přihodil foto, že tam jsou ty dva drawstopy. Ten v pozici A je z druhé strany a pak jeden co se zastavuje o rameno.

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 14. úno 2016 18:16 #12

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405

Peca napsal: Jinak jsem přihodil foto, že tam jsou ty dva drawstopy. Ten v pozici A je z druhé strany a pak jeden co se zastavuje o rameno.

ano, nový Hoyt má volitelně dvě možnosti "draw stopů" .. buď klasicky o kabl, nebo o rameno .. jen si nejsem jistý, zda by tam měly být oba zaráza . podle mě by si měl uživatel vybrat co je mu bližší ... je to podobné jak to měla Arena od Bearů (a má asi i Escape) .. jen u Bearů byl implicitn namontovaný cable stop a limb stop byl v pytlíku ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 14. úno 2016 19:30 #13

Takže taky gratuluju k úspěchu.
Osobně si taky myslím, že ten draw stop má být taky buď o rameno nebo na kabel, ale ne dohromady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 14. úno 2016 21:38 #14

JJ děkuji. Draw stop byl právě naštěstí v pytlíku a taky tam asi i zůstane. Při další kolizi aspoň nedojde k poničení ramena a kladky. Ta fotka je z nějakého videa z youtube, tam jsem i zpororoval že ty kladky opravdu nejsou totožné a v klidové pozici to opticky působí že je jedna natočená jinak, Tam mě právě zmátl ten otvor v té jedné příčce kladky co se tváří jako by kontrolní otvor :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 07. bře 2016 20:29 #15

Dobrý večer.
Pokusím se vstoupit do diskuse...jako výrobce a prodejce bowpresu AV3.
To že jsou zde "šikovní jedinci" kteří dokážou pouze kopírovat a "dalo by se říct ukrást nápad" to je asi místní kolorit...a s tím nikdo nic neudělá...ale nedokážu si zvyknout na jednání těchto lidí...kteří si bowpress u mě objednají a pak nedokážou reagovat a slušně odpovědět na telefonát ani sms...a případně říct že si to rozmysleli...prostě jenom slušně komunikovat a ne se "zbaběle odmlčet"
To je přesně případ majitele zmiňovaného luku Hoyt Defiant...pana Petra Nešnera, mimochodem obchodník(možná majitel)
z PN-ELEKTRO,s.r.o. z Poděbrad...tak tomu už vůbec nerozumím...jednání člověka, který by měl vědět co je slušné chování...
Mimochodem AV3 funguje i bez pojišťovacích pásků...a nebudu to tady vysvětlovat... aby si to pan Nešnera opět nezkopíroval...
Jsem z takových lidí značně znechucený...a jak zprávně poznamenal Honza...nejraději bych se na to vykašlal...
HOWGH.
Slušné lidi zdraví Wilikada B)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 07. bře 2016 23:00 #16

Tak to mě mrzí že ta domluva mezi Váma skončila takto.S chováním a přístupem svých občasných zákazníků já už nic bohužel neudělám. Hrozně na to pospíchal Vy jste zrovna odjel a já mu řekl že bez lisu, kterým nejde tento luk zmáčnout mu nejsem schopný pomoct, jelikož vlastním klasický lis pro běžné luky. Sdělil mi že si lis obstará, že mu ho někdo vyrobí a co nejdřív přijede. Mě stačilo jen od Vás potvrdit že lis je schopný na 100% zmáčknout pastparalelní ramena, což by bylo pro Váš výrobek hodně velkým plusem !!! .Popis nepořebuju pač nemám v úmyslu nic kopírovat a jak jsem již zniňoval v předchozích příspěvcích, dopořučuji lis radši koupit pač ta cena není zase tak děsivá.aprovedení je opravdu pěkné :tu: .

Držím palce ať se daří a nenechte se odradit tímto případem i když se stímto Copyterorismem moc dělat nedá ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 23. bře 2016 08:17 #17

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
s tím Defiantem se asi trápí víc lidí - viz diskuze na ArcheryTalk. Teď nemluvím o takové havárii jak popsal Peca, ale spíš o problémech s vyladěním luku. Podle všeho jde o to, získat správný nock travel (sladění bareshaftu s normálním šípem). Aby to nějak dopadlo, musí být šíp na tětivě založený níž, než má být (opravdu POD kolmicí - takže jde "čumákem" nahoru), nebo se musí poměrně dost zrychlit spodní kladka. Obojí neni pochopitelně zcela optimální řešení.

Vypadá to, že to nakonec nějak poladit jde, ale asi to nebude úplná procházka rozkvetlou zahradou. Dokonce se někteří dostali i k takovým vymyšlenostem, že pro vyladění sundal horní "speed nocky" (a spodní nechal) ... a šípy zakládají výhradně tak, aby "páteř" (tedy nejtužší strana šaftu) byla dole

Někdo tvrdí, že mu to vyladit vůbec nejde, někdo zase že nemá problém. A někdo, že část Defiantů co dělal byla OK a s některýma se nedalo domluvit a vraceli je Hoytům. Podotýkám, že ignoruju výkřiky "noname" lidí - protože někdo to nevyladí, protože to prostě neumí, a někdo tvrdí že má luk "jak víno" a prostě jen nezponá že ne. Beru názory pouze od "velkých kluků", které z diskuzí znám jako opravdové experty. Často jsou to lidi z proshopů, kterým těch luků prošly rukama desítky a víc a tuningem se zabývají nebo dokonce živí a opravdu mu rozumí.

Vypadá to, že poslední model DFX kladek nebude úplně bez problémů - divný je, že u některých kusů to dělá a u některých ne. U některých se taky objevuje náznak kontaktu kladky a kabelů, což by tak nemělo úplně být ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 23. bře 2016 16:37 #18

Teď když koukám na to foto tak mě napadá, jestli ten můj případ Hoyta neměl podobný problém s kabelem který škrtal o kladku. Podložka ulítla až když do ní fláknul spadlej kábl, Přijde mi to takové pravděpodobnější, než aby praskla sama od sebe. Ta síla tam je aby rozloupla kousek plastu. Těch případu škrtací kladky jsem už také viděl více. Všecko to bylo v mžiku jediný rozumný co mě napadlo že lupla podložka. kladka uhnula po osce, rameno se vytočilo a prásk, Ale asi to tak nebylo, když sleduju ty ostatní případy.
Každopádně kdybych si měl tento model pořizovat asi bych se sakra rozmýšlel. Přijde mi že těch problémů je už k tomuto modelu moc. :sick:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 23. bře 2016 18:02 #19

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
no neco je tam divne .. nevis co tam bylo za kladku ? Myslim cislo ? Vtesinou lidi popisuji problemy s #2 . i kdyz ona to asi bude nejcastejsi kladka, tak mozna proto ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis
Poslední úprava: od TWitko.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 23. bře 2016 18:17 #20

To byla ta varianta s nejdelsim natahem. Takže 3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 23. bře 2016 22:05 #21

Defiant jsem osobně tedy neviděl a nestřílel, ale diskuze trochu sleduju. Já bych si ho nepořídil ne až tak na základě těch zmíněných problémů i když je dobré to vědět, ale hlavně a především, kvůli servisu a těm specifikacím, které jsou dle mě dost odrazující a vyjdou draho a nemyslím, že za to stojí.
Za ty stejné peníze a spíše levněji, bych určitě jistě sáhl po luku NITRUM. Z toho jsem střílel a moc příjemný luk a rozhodně bez nutnosti "otravných adaptérů" :-)
Parametry takřka stejné, minimální odchylky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 24. bře 2016 00:42 #22

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Nitrum je parádní. Minulej rok mi dal docela zabrat .. "abych ho nekoupil" :-)
Já si myslím, že i Defiant nebude špatnej, jen je asi potřeba počkat, než se vychytá ten "podivný" problém. Ostatně, na to bude asi dost času, protože vzhledem k problémům s "Carbon" řadou (téměř nikdo ještě objednaný luk nedostal a mají se objevit až později) Hoyt hodlá Defianty nechat jako topmodel i pro příští rok. Asi nejblbější je, že Hoyt se k těm problémům zatím staví tak, že žádný problém neexistuje. Čímž jen dává prostor k dalším a dalším spekulacím, co je vlastně blbě. Bude zajímavé sledovat, co z toho vyleze. Já jsem sice "Bear boy", ale Hoyty mám rád a považuji je špičkový luky .. a držím jim palce, ať to začně "fungovat" co nejdřív.

Doplněno - a upřímně, s těmy problémy bojuje každý výrobce snad u všech novinek .. u Bearů problém s blbě navrženou kladkou H13, kde se zbytečně rval serving tětivy (později předěláno), problém s cable guardem u Agendy, kde téměř neviditelný otřep dral lanka atd .. a u dalších značek by se asi našlo to samý ... jestli ono není lepší kupovat modely z minulýho roku - ty už jsou vychytaný :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis
Poslední úprava: od TWitko.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 29. bře 2016 22:33 #23

Dneska jsem mluvil s dalším majitelem defiantu a ten je spoky , žádný problém ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Defiant. po pár minutách KO 03. květen 2018 15:42 #24

Defiant po nějaké době opět s novou sadou 60x . Stále maká velmi solidně bez chyb. Nová sada podražila, serving v pořádku všude kde má být.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum