Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: LIs Bowmaster

LIs Bowmaster 02. lis 2015 06:00 #1

Ahoj.. má někdo zkušenosti s tímto lisem? Jde použít na luky od Bowtech? V ramenech jsou jaké si prvky, které ani nevím k čemu jsou, kdyby to někdo věděl budu rád za info ;)




Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

LIs Bowmaster 02. lis 2015 08:50 #2

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
No je treba jiste obezretnosti, protoze Bowmaster na nekterych lucich funguje perfektne, na nekterych mene a na nekterych ho nelze vubec pouzit.

Obecna puvodni idea jeho pouziti byla asi tato :


kde luk ma plna ramena, delena az na konci a koncovka presu se vsune do toho deleni ramen. Otazka je zda se to tam vejde A ZDA se luk muze takto mackat. Pochopitelne tohle nemuze fungovat u luku s delenymi rameny. Takze se objevil adapter (Limb Bracket), ktery ty ramena chytal za konce. Nejprve to byl Split Limb Bracket



Ktery ale uplne nevyhovoval pro luky s paralelnimi rameny (kde ramena uz jdou temer rovnobezne). S ohledem na smer tahu, zde hrozila moznost strhnuti toho adapteru z ramen, behem prace. Coz je pruser. Takze se objevila modifikovana verze Split Limb L Bracket - ma opacne resene uchyceni koncovek Bowmasteru, jinak tvarovane a delsi "packy"



A ta uz vyhovovala pro vetsinu luku s paralelnimi rameny a dokonce i pro luky s lehce past parallel rameny(do 6o). Problemem muzou byl luky s vetsimi kladkami, pro ktere je vetsi verze - Split Limb XL Bracket - ten adapter ma ta ramena delsi .. aby se tam kladka vesla. Hodi se i pro luky s mensimi kladkami, takze skoro univerzal, ale jen skoro, protoze je vetsi, uz neni OK pro kratsi luky (pod ATA 30,5"]

1) Takze, pokud mas luk s delenymi rameny, nezbude nez pouzit Bracket - a to ten novy (cerny) oznacovany L nebo XL podle luku. (imho se ten starsi stribrny uz nevyrabi, ale nekteri prodejci ho stale maji skladem a zvesela jej prodavaji bez toho, ze by lidem rekli o co jde. Mozna to ani nevi ? )

2) Pokud mas luk, u nehoz vyrobce VYSLOVENE upozornuje na nutnost mackani pres konce ramen (tipy) , coz je napr Bear, pak nezbude nez pouzit Bracket . viz vyse

3) Pokud je luk vyrazne pastparallel, pak Bowmaster pouzit NELZE vubec. Konec. Tecka. Zadny adapter neexistuje.


Na tvuj Bowtech by TEORETICKY sel pouzit Bowmaster i bez Bracketu (mas plna ramena, delena jen na konci) - ALE :

1) ja neznam pozadavky Bowtechu na mackani tohoto luku - zda je mozne/povolene ho mackat takovy kus od konce (??)

2) netusim, zda se to tam vejde - zda tam pujdou provleknout a uchytit koncovky toho pressu (??)

Ja osobne bych i takovy luk radeji mackal pres konce (bracket) .. pokud to ale lze vzhledem ke konstrukci luku (pastparallel) vubec jde.

Doporucoval bych obratit se na prodejce (bud luku a/nebo toho pressu) a konzultovat vzajemnou kompatibilitu. Idealne mozna tam vzit luk s sebou a nechat si to predvest (a doufat, ze Jerry za pultem "vi vo co go ... a ze to tam nenarve bezhlave a nezku*vi to).

Jinak stranky vyrobce Bowmastery jsou http://www.prototechind.com
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis
Poslední úprava: od TWitko.

LIs Bowmaster 21. dub 2016 18:30 #3

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
já za sebe bych řekl, že lis je to moc pěknej - teda co se týče "camo" provedení ..... ALE ... tím to asi končí ... protože ...

... ten luk mačkáš úplně PROTI doporučením výrobce .. protože ho mačkáš někde vprostřed ramen .. viz obrázek ze stránek Bear Archery


zatímco doporučení zní .. mačkat VÝHRADNĚ na koncích ramen


netuším jak moc to tvýmu luku v reálu vadí, ale já bych svůj Bear Motive, ani žádnej Bear co jsem zatím dělal (Anarchy, Agenda, Arena, Escape) do ničeho podobnýho nestrčil ... Tečka . Howgh ..

dodatek 1 - přiznávám, že jsem zbabělej B)
dodatek 2 - odkaz na dotyčnou stránku Bear Archery - http://www.beararchery.com/customer-service/bowpress

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis
Poslední úprava: od TWitko.

LIs Bowmaster 21. dub 2016 19:05 #4

"A co si pořídit nějaký bow press co už někdo vyrobil a přiloží k němu i návod a instruktážní videa?......"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

LIs Bowmaster 21. dub 2016 19:55 #5

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405

nils napsal: "A co si pořídit nějaký bow press co už někdo vyrobil a přiloží k němu i návod a instruktážní videa?......"

:tu:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

LIs Bowmaster 21. dub 2016 20:14 #6

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405

libor066 napsal: no a nebo udělám ty dva krátké čepy jako na tom bow press3 ? tady jsem našel ,že je ten horní čep prostčenej kladkou není to špatně? http://www.bowhunter.cz/forum/diskuze-ke-clankum-na-bowhunter-cz/161-bowpress-av3.html

Libore .. a proč si prostě nekoupíš bowpress, který funguje ? a svoji energii a úsilí něvěnuješ dalším krokům - třeba ladění luku ?
ad "bowpress, který funguje" .. třeba ..LCA ... nebo TimeMachine .. nebo ... BowAConstrictor ... nebo zde zmíněné (a navíc nesprávně okopírované) AV3 ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

LIs Bowmaster 21. dub 2016 21:49 #7

libor066 napsal: tak jsem to upravil asi takto a funguje to --(né ,že bych nechtěl nechat někomu vydělat pár korun ) ale rád dělám věci sám( náklady 230kč +co dala dílna) no nekup to!


V tomto případě mi potom nepříjde moc fér, se dotazovat, jak vyřešit problém, který vlastně problém není a je pánem, co to vymyslel vyřešen, objasněn a ukázán!?!

Nemám nic proti šikovnosti a umu, ale můj dojem je, že tohle jste si měl řešit potichu sám a přijít na to sám, když už jste se do toho dal touto cestou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

LIs Bowmaster 21. dub 2016 22:29 #8

on ten čep neprochází kladkou, jen divně nafocené. Ten lis je funkční a tak jednoduchej že ho bohužel dokáže okopírovat kde kdo. Možná by si ho majitel měl patentovat než ho někdo začne prodávat ofiko, což bych se ani nedivil. Nejraději bych všecky vlákna kde je tento okopírovanej lis smázl a nechal jen původní recenzi majitele. Takže když by to majitel lisu chtě zmazat s adminem, nic proti tomu nemám a klidně všecky příspěvky odstraňte ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

LIs Bowmaster 22. dub 2016 15:07 #9

Musím říct, že tady ta diskuze o tom bowpressu AV3 je fakt hodně zajímavá. Můžu doporučit nadhodit někde v hospodě, je zajímavé sledovat, co si o tom kdo myslí. Zatím mi připadá, že je to tak 50/50 - někdo si myslí, že okopírovat to, je blbý a někdo zase, že je to jedno a že když je výrobce (s prominutím a cituju) tak blbej, že se jeho výrobek nechá tak snadno okopírovat, tak je to jeho problém.

Tohle je v ostrým kontrastu například s tím, jakej dojem na člověka udělá přístup Amíků (např na Archerytalk). Tam je spousta lidí schopná koupit leccos, i blbosti, natož plně funkční, levnej bowpress jenom proto, že to někdo dělá jako small business, made in USA.

Já se v tomhle ztotožňuju s Twitko, jak to tady někde psal - kdyby to ten člověk nevymyslel, tak si troufám tvrdit, že by tenhle systém kopírovače nenapadl a tudíž by si to sám doma v dílně vyrobit nemohl. Tudíž mi to prostě nepřijde fér kouknout na stránky, obšlehnout a původní vynálezce z toho nemá ani korunu. Pokud samodomo, tak proč ne podle x desítek návodů na archerytalk, kam je lidi dávají proto, aby to podle nich někdo stavěl? Proč podle toho jednoho vzoru, kterej někdo vymyslel, dal si s tím evidentně dost práce a chce za tu práci nějakou adekvátní odměnu?

Anebo, když už teda mám to nutkání si všechno udělat sám a nenapadne mě můj vlastní systém, tak to boha jeho aspoň nebudu dávat veřejně na internet na stejný stránky, kde výrobce svůj produkt propaguje, ne? To už je fakt jak plivnutí do ksichtu. "Tady jsem ti něco ukrad, ale vono to tak úplně nefunguje, prosím tě co s tím?"

Nevím, nechci nikoho nějak odsuzovat, ale tohle mi prostě nepřijde fér. Já mám v plánu si AV3 koupit, už se na něj těším a jsem rád, že nemusím objednávat nic drahýho z Ameriky, ani čarovat s ráčnama, což jsem měl prapůvodně v úmyslu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

LIs Bowmaster 22. dub 2016 17:57 #10

Od: Farei
Anebo, když už teda mám to nutkání si všechno udělat sám a nenapadne mě můj vlastní systém, tak to boha jeho aspoň nebudu dávat veřejně na internet na stejný stránky, kde výrobce svůj produkt propaguje, ne? To už je fakt jak plivnutí do ksichtu. "Tady jsem ti něco ukrad, ale vono to tak úplně nefunguje, prosím tě co s tím?"

Pod tohle se rád podepíšu a takto to vnímám i já.

To, že pán, který to evidentně vymyslel a vypracoval avšak si to nějak nepojistil je sice mínus, ale zůstává pravdou, že ON je majitelem, jak myšlenky, tak výroby.
Nemyslím si, že nějak pomůže to rozebírat v hospodě, protože tohle by si měl každý nejdříve a hlavně rozebrat v sobě. Mě se osobně nelíbil už počátek tohoto bow pressu, jak se "naneštěstí" dostal sem, nezasloužil si to. Tím mám na mysli, jak majitele, tak především ty, kteří se pak nestydatě ještě dotazovali co a jak...
K závěru chci zdůraznit, že lukostřelba není bohužel levný koníček a s tím je nutno počítat již předem a ne si myslet, že pak na všem ostatním "nějak" ušetřím či to ošidím, jak je zde občas vidět.
Utratit dvacet tisíc za luk a jeho vybavení a pak skrblit + - 2 000,-kč za lis?!? Je to opravdu, tak mnoho? Proč se nezeptat kolegů a nesložit se na něj tedy? Tohle mi přijde, jako rozumné řešení, ale to máme holt každý jiné.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od nils.

LIs Bowmaster 22. dub 2016 18:23 #11

to se omlouvám jestli jsem se někoho dotkl ,ale tenhle lis už jsem tady viděl od někoho udělanej a jestli tyto stránky nemají sloužit jako studnice rad a nápadů pro všechny stejně "postižené " tak jsem tady asi špatně , mně když se nějaký začínající modelář zeptá na cokoli tak mu také poradím a svěřím triky a fígle a moje osobní vychytávky a nechci za to hned prachy - mějte se fajn

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od libor066.

LIs Bowmaster 24. dub 2016 17:59 #12

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Libor: no, on ten lis tady byl publikovanej .. jak na stránkách, tak na webu .. jedinej problém je, že je to originální nápad "jednoho z nás" ... a nebyl nikdy ani míněn ani prezentován jako "veřejné vlastnictví" ... je nutné si uvědomit, že původní informace vzešla z článku s komerčním obsahem ... to je jádro pudla ..


A malý dovětek pro všechny ... já bych asi zkusil "zklidnit vášně" ... protože zaujmout k dané situaci jednoznačný postoj není moc jednoduché ...
.. protože všichni asi víme, že kopírovat je špatné... ale upřímně, kdo z nás doma nemá něco, co prostě "obšlahl" odjinud .. třebas jen nějakou "blbost" .. zrovna před chvílí jsem si sundal postroj, na kterém nosím dalekohled .. není to úplně obyčejný popruh kolem krku ... ale někdo to vymyslel a v USA se to běžně prodává ... taky jsem si to mohl koupit, ale udělal jsem si to ... takže teď se mi docela těžko kritizuje ..

... kdyby bowpress AV3 vymyslel nějakej John Doe z USA, asi by to tu nikdo moc neřešil ... nicméně záležitost je o to citlivější, že zrovna AV3 vymyslel "jeden z nás" ... nápad je to skvělý .. originální .. navíc cenově dostupný. Bohužel, současně i technicky natolik jednoduchý, že není větší problém pro šikovného jedince ho zkopírovat. Což se zjevně děje .. ale dělo by se to i bez toho, aby to zde autor zveřejnil. Stačí, aby to někdo někde viděl. U kamaráda ..na závodech ... Dřív nebo později k tomu dojde (by došlo) ... Na tohle nepotřebuje web Bowhunter, ani tohle fórum.

Takže mi přijde zbytečné tady mazat vlákna se "závadným obsahem". Nic tím nevyřešíme. Problém tím nezmízí. A přijde mi zbytečné (a možná i nefér a trochu pokrytecké) zde zaujímat postoje typu Mirek Dušín z Rychlých šípů.

Jediné, k čemu zde podobné diskuze mohou sloužit je (a já v to doufám), je podpora nějakého "obecného povědomí" ... tak, aby se každý kutil v daném konkrétním případě (nejen press AV3) zamyslel, zda to prostě "jen tak obšlahne" .. nebo zda si to třeba raději nekoupí ...i když by si to dokázal vyrobit sám (a třebas levněji) ... a tím podpoří někoho, kdo ten nápad vymyslel .. někoho, kdo nad tím trávil X hodin a utratil (třeba) XYZ peněz v různých prototypech při průzkumu slepých uliček ...

Já osobně nemám problém něco "šlahnout", když dané věc nejde rozumně koupit, nebo je za absurdní cenu .. ale na druhou stranu si ji rád koupím (i když bych třeba nemusel) právě proto, abych podpořil někoho, kdo se o něco snaží .. ale tohle je názor, ke kterému musí každý nějak sám dospět ..

... další detaily typu když "už jsi to ukrad tak se zde aspoň neptej na detaily" .. nechávám úmyslně stranou .. :-)

Jen můj názor .. (názor někoho kdo si s kopírováním užil svoje :-) )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

LIs Bowmaster 24. dub 2016 22:06 #13

mé pocity z tohoto jsou smíšené ,protože i já když jsem něco zveřejnil a pustil mezi lidi, tak jsem tím řekl- tady to máte -je to pro všechny a kdo si to muže udělat- ať si to udělá kdo může a kdo né tak ať si to koupí je to na každém jakou cestu si vybere. kdybych to mněl jako hlavní podnikatelský záměr nebudu to veřejně ukazovat. tím že to tu je takto vystavené beru to podle sebe ---tak tady to kluci máte je to tu pro vás a kdyby to snad někdo chtěl tak to mám na prodej---- takhle to dělám já-- také jsem hned v úvodu návštěv těchto stranek poskytl svoji adresu na picasa(kde je přímo napsáno -podrobný postup stavby-- a kde je minimálně deset mejch nápadů) a vůbec nepřemýšlel o tom jestli mně tam někdo něco "obšlehne"-protože ukradne je dost nevhodné slovo když mluvíme o veřejných stránkách -- samozřejmě u mně mluvím o modelářských věcech (aby mně zas někdo nechytal za slovo) a závěrem kdyby někdo měl na své dva koníčky patnáct stovek měsíčně hodně by přemýšlel co koupit a co ne

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od libor066.
  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum