Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Níže uvedená diskuzní vlákna jsou propojena s články na webu Bowhunter.cz
Uživatelé nemohou v této části vytvářet nová diskuzní vlákna (jsou zakládána automaticky, při publikování nového článku na webu), ale mohou se pochopitelně zúčastňovat diskuze (psát příspěvky a odpovědi).
  • Strana:
  • 1

Téma: Seriál "Vybíráme luk"

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:22 #1

Toto je automaticky založená diskuze ke článkům na webu Bowhunter.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:29 #2

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# David 2013-11-25 19:55
Ahoj, chci se zeptat jsem levák a tětivu natahuju pravou rukou takže si mam koupit "pravý set"? děkuju za odpověd. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:30 #3

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# bowhunterc 2013-11-26 11:13
pokud drzis luk v LEVE a tetivu natahujes PRAVOU, pak se bavime o luku pro pravaka .. tedy pravy set. Jenze ten predpoklada mireni pravym okem.
Takze … take zalezi na tom, ktery oko mas dominantni … protoze pokud LEVY, pak by mohl nastat problem … min. kdyz bys chtel strilet a mit obe oci otevreny. Vetsina "takto postizenych" musi v takovem pripade dominantni leve oko zavrit. Preucuje se jen velmi tezce.
A nekdo dokonce radi dat "oku prednost"… prizpusobit luk oku … takze nekteri pravaci s dominantnim levym okem kvuli tomu maji LEVY set - luk pro levaka. Idealne by to chtelo vyzkouset oboji …

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:30 #4

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# peter 2014-11-07 12:15
zdravim
a nachadza sa vobec na SVK, CZE, AUT
shop kde by sa dal vyskusat LH luk?
patrim k tym 2%, som pravak ale mam lave oko dominantne...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:31 #5

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# wladacrx 2015-02-19 15:17
Zdravím. Pořídil jsem si luk Petfect line Rex, ale mám problém. Praskla mi tětiva a nevím jak mám tento problém řešit, páč náhradní pro tento luk je k nesehnání. Tudíš, co je nejlepší řešení? Nechat si někde tětivu vyrobit na míru? Předem díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:31 #6

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# bowhunterc 2015-02-19 18:56
no asi takto ..
1) nejprve bych se obrátil na prodejce, který luk v ČR nabízí. Domnívám se, že by mohl (nebo spíš měl) zajišťovat i náhradní tětivu

2) pokud neuspějete, nezbývá než na zakázku vyrobená. Pak, být vámi, bych se obrátil třeba na firmu ARCHERY.CZ (www.archery.cz) v Praze a optal se, zda vám ji mohou nechat u někoho vyrobit ... tak aby vyšla " za rozumné peníze". A následně i vyměnit

3) poslední možností, kterou bych volil třeba já, je obrátit se na nějakého amerického výrobce .. ten vám vyrobí cokoliv si řeknete. Nicméně budete muset vědět co chcete .. délka, materiál, atd .. a taky cena nebude zadarmo .. samotnou tětivu odhaduji tak na 50USD + 10 USD doprava, následně + DPH a clo .. a budete tak na polovině ceny luku .... :-/ + následně sehnat někoho kdo to vymění. U dražšího luku je to rozumná cesta, u vašeho už mi to přijde moc drahý. Zkusil bych variantu 1 a 2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:33 #7

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Benzin 2014-10-16 06:00
Ahoj, jak přim měření DL poznám co je naplno natažený luk? Řeší se to i u tradičních luků?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:33 #8

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# waren 2015-04-05 14:38
opravte ma ak sa mylim ohladom BH,ale pokial sa jedna o kratsie dlzky natahu do 26",tak riesit BH by malo byt bezpredmetne,pr etoze sip je v kontakte s tetivou porovnatelne,ak nie kratsie casy ako luky s natahmi 27"+ pri BH 7".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:34 #9

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# vladan008 2015-03-05 12:47
Jsem sice začátečník, ale zajímalo by mě proč některé luky mají Let-off třeba 65% a některé až 80%? Logika mi říká že čím více tím lépe. Abych při míření držel co nejmenší sílu. Jinak setkal jsem se i s tím, že u některých luků se dá Let-off měnit.
Děkuji za info
Odpovědět

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:35 #10

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# bowhunterc 2015-03-05 13:11
z mého laického pohledu Vyšší LetOff znamená větší pokles = menší síla na držení = vyšší komfort při miření, ALE současně menší množství vygenerované energie = menší rychlost šípu.

bowhunterc napsal: # vladan008 2015-03-05 12:47
Jsem sice začátečník, ale zajímalo by mě proč některé luky mají Let-off třeba 65% a některé až 80%? Logika mi říká že čím více tím lépe. Abych při míření držel co nejmenší sílu. Jinak setkal jsem se i s tím, že u některých luků se dá Let-off měnit.
Děkuji za info
Odpovědět

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:35 #11

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)
# argail7 2015-03-08 12:48
dobrý den chtěl bych se zeptat jaké jsou kladky u luku Kladkový luk Perfect Line COBRA MAPLE CAMO 55lb děkuji za odpověd

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:36 #12

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Mike 2014-09-12 20:30
Nějak jsem nepostřehl jak se dá změřit rychlost. Pokud znám hmotnost šípu, DW, DL apod a nemam doma žádný přístroj.
Pokud je to tím že je půl jedenáctý a já jsem to přečet na jeden zátah až jsem tak se omlouvám.
Odpovědět

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Seriál "Vybíráme luk" 18. říj 2015 21:37 #13

bowhunterc napsal: (Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Mike 2014-09-12 20:30
Nějak jsem nepostřehl jak se dá změřit rychlost. Pokud znám hmotnost šípu, DW, DL apod a nemam doma žádný přístroj.
Pokud je to tím že je půl jedenáctý a já jsem to přečet na jeden zátah až jsem tak se omlouvám.
Odpovědět



Odpověď je trochu delší ... omlouvám se :

Rychlost se dá spočítat (což je, v tomto případě, jiný termín pro “odborně odhadnout”). Za tímto účelem stačí znát parametry luku (které se v zjednodušené podobě dají vzít z hodnoty IBO) a pak údaje DW a DL a parametry šípu - váha celého šípu. Z tohodle “vypadne” něco co se tak nějak blíží teoretické rychlosti šípu.

Hodně zjednodušená podoba takového kalkulátoru je třeba na stránce http://archerycalculator.com/estimate-bow-speed/

Sofistikovanější verzí metody výpočtu je pak specializovaný program, který nepracuje pouze a jen se zadanou hodnotou IBO vyčtenou z katalogu (často z komerčních a marketingových důvodů nadsazenou), ale díky databázi vybavení (a detailnějších parametrů) dokáže “ vyplivnout” mnohem přesnější nebo snad reálnější číslo. Tzn. stačí zadat váš luk (model, rok), detailní nastavení (DW, DL, váhu doplňků na tětivě …) typ šípu a jeho specifikaci … výsledkem je vypočtená hodnota rychlosti šípu. Je nutné si uvědomit, že tato hodnota je ale stále víceméně ideální - platná v případě, že luk je správně vyladěný, vše funguje jak má atd …

Osobně ale doporučuji si podobný program pořídit. Lze si s ním docela “ vyhrát”. Např. při volbě vhodného šípu, stanovení správné délky šípu atd … já používám pragram od Pinwheelsoftwar e - pro op. systém OSX - nazvaný SFAX.

No a poslední a asi nejpřesnější možností je reálnou rychlost změřit - na to ale potřebujete spec. přístroj - tzv. “hradla” .. používaná třeba i pro měření rychlosti kulky střelných zbraní .. viz např. http://www.shootingchrony.com Ona cena není nijak závratná, ale použití je tak minimální, že se to člověku nechce moc kupovat. Ideální je mít kamaráda co “hradla” má, nebo si je pořídit pro klub apod.

Na Internetu pochopitelně najdete různé nápady/návody jak hradla nahradit … vyrobit svépomocí. Např. pomocí snímačů elektrické kytary. Můj dojem … vykašlat se na to .. moc práce a malá garance přenosti … to už si radši koupit skutečná hradla nebo se spolehnout na počítačový program …

Poznámka na závěr - je potřeba si uvědomit, že rychlost bude vždy trochu teoretická … spočtená nebude úplně přesná a změřená na hradlech je tak trochu neověřitelná - dvě hradla vám dají dvě různé hodnoty .. a není moc jak si ověřit, která ukazují správně - nebo je nějak kalibrovat :-) Na druhou stranu .. není potřeba znát rychlost úplně přesně .. na jednotky fps .. stačí mít “tak nějak” v obraze … otázkou je, jak moc přesně to potřebujete znát a k čemu to potřebujete .. Třeba já mám pocit, že moje hradla ukazují o něco méně než je realita (to má asi pocit každý :-).. což je ale vlastně fuk ... mě spíš zajímá jak se mění rychlost luku při ladění na těch stejných/mých hradlech .. podstatné pro mě je, zda rychlost stoupá (což je OK) nebo klesá (což není OK) .. a absolutní hodnota není tak důležitá ...
H.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum