Menu


yoke

Yoke

Jako Yoke se označuje ta část Bus cable, které se větví na dvě části. Každá z větví je pak uchycena na jedné straně limbu (ramene luku) na ose kladky.

Yoke je obecně velmi užitečná pomůcka při ladění - jemném nastavení luku. Přidáním nebo ubráním otáčky (twist) na jednom z lanek Yoku dojde ke zkrácení nebo prodloužení lanka a přitažení nebo povolení části ramene.

Yoke je výhradně součástí Bus Cable (nikdy není na Control Cable). Pokud má luk 2x Yoke (TwinCam), pak má také 2x Bus Cable. Pokud luk nemá ani jeden Yoke (BinaryCam), pak prostě nemá Bus Cable (má jen Control cable)

Tyto informace vám budou užitečné později, až začnete přemýšlet jak vylepšit vlastnosti svého luku. Na Internetu najdete spoustu návodů jak na to. Nicméně tam se jen to hemží termíny jako jsou Control a Bus cable, takže abyste v tom měli jasno. 

Pokud se vám, jako mně, bude neustále plést kterýže ten kablík má na sobě Yoke, jestli Control nebo Bus, nabízím svoji vlastní mnemotechnickou pomůcku: představte si trolejbus. Ten má taky takovou tu "vidličku" kterou nabírá elektriku. Takže si představte trolejbus a máte BUS a hned nato Bus Cable :-) Jednoduchý

H.